Diodes

 

Diožu gaismekļi (gaismu izstarojošās diodes, LEDs) ir nākotnes apgaismojums. Minimāli tērējot enerģiju, kalpošanas laiks desmitiem reižu pārsniedz citas tehnoloģijas, kā arī, ņemot vērā citas priekšrocības, diožu gaismekļi aktīvi "izspiež" no tirgus daudzus iepriekšējās apgaismošanas tehnoloģijas. Daudzi eksperti uzskata, ka ar laiku diodes nomainīs parastās lampas, tapāt kā savulaik kompaktdiski nomainīja audiokasetes.

Diodes nav nekas cits kā vienkārši daudz efektīvāka tehnoloģija gaismas iegūšanai. Atšķirībā no pierastajiem mūsdienu paņēmieniem gaismas iegūšanā – uzkarsēšana vai ķīmiskas reakcijas - gaisma tiek radīta laižot strāvu starp divām dažādi lādētām plāksnēm un starp tām ievietotā kristāla – diodes.

 

 

 
Led street lightskb
 
  
 
 
 
Chart LEDs

 

 

Tālāk sekos daži fakti par diodēm un šīs tehnoloģijas priekšrocībām:

1. Diodes darbības laiks pārsniedz parastās lampiņas darbības laiku līdz pat 50 reizēm – starpība ekspluatācijas laikam tiek mērīta gados.
2. Diodes patērē vienu piekto daļu no tā, ko patērē pārējie gaismekļi.
3. Diožu gaismekļi var būt augstas izšķirtspējas – miljoni iespēju, lai radītu unikālus dizainus.
4. Siltuma izdalīšanās uz gaismekļu virsmas ir minimāla, un tas ļauj izmantot tos tādos projektos, kur svarīga temperatūras kontrole telpā, piemēram, muzeji, bibliotēkas.
5. Diodes ir zemas voltāžas gaismekļi.
6. Diožu gaismekļi ir noturīgi pret mehāniskiem un elektroniskiem traucējumiem, vibrācijām un biežu pārslēgšanos.
7. Priekšlaicīga diožu gaismekļa nolietošanās ir maz iespējama.

 

 

Print