Kvalitāte

Gaismekļa kvalitāte veidojās no komponenta kvalitātes, montāžas un pielietošanas korektuma. Visi trīs parametri ir jāpārbauda un jāsalīdzina pirms pieņemt lēmumu iegādāties to vai citu gaismekli.

Komponentu kvalitāte


Profesionāls ražotājs vienmēr pievieno tehnisko informāciju par komponentiem, ko tas izmanto. Atrunām par to, ka tas ir komercnoslēpums, parasti nav pamata. Lieta ir tāda, ka komponentu parametri, kuri interese pasūtītāju (kas izgatavojis, cik miliampēru vada, derīguma termiņš utt.), nekādi nerada risku informācijas noplūdei par ražošanu, tāpēc pēc šādiem parametriem nav iespējams identificēt konkrētu komponenta tipu, bet, ja pasūtītājs prasa nosaukt konkrētu artikulu komponentam, tad ražotājs var uztraukties par pasūtītāja godprātīgajiem nolūkiem.

Montāžas kvalitāte


Ražotāja spēja savākt komponentus ilgdzīvojošā gaismeklī. Populārs piemērs ir Ķīnas ražotāju segregācija (vai Āzijas kopumā) un pārējās pasaules daļas – bieži pasūtītāji noklusējot izmanto Ķīnas ražojumus kā sliktākos salīdzinājumā ar tādiem reģioniem kā Eiropa vai ASV. Starp citu, bieži tieši montāžas kvalitātes dēļ labi komponenti montēti nekvalitatīvi, un gaismeklis vairs nestrādā tā, kā tam būtu jāstrādā. Rūpnīca vienkārši ražojusi gaismekļus, neraugoties uz normām, līdz galam neievērota līmes nožūšanas tehnoloģija, aizmirsts sazemēt gaismekli – tas viss rada nekvalitatīvu gaismekli. Pareizi novērtējot montāžas kvalitāti, piemērojot normām ne tikai pamatnormām, bet arī papildus normām. Labākais variants ir iegūt gaismekļa reālo darbojošos paraugu.

Svarīgi ir pēc iespējas sadarboties ar ražotājiem, kuriem ir starptautisks kvalitatīvas ražošanas sertifikāts, tādējādi var būt drošs par to, ka pasūtītā partija ar gaismekļiem būs lieliskas kvalitātes, kā paraugs, kas iepriekš saņemts.

Pielietošanas korektums


Gaismas diožu tehnikā ir bieži gadījumi, kad nepareizi savienoti komponenti. Gaismeklis piebāzts ar lieliskiem komponentiem, lieliski montēts, bet funkcionēšanu gribētos labāku (nepietiekams gaismas līdzsvars, spilgtums un pārtraukumi darbībā). Tas saistīts ar to, ka izplatītājs (vai pats ražotājs) komponentu savākšanā ne vienmēr novērtē galaprodukta korektumu - tā kopējo tīro gaismas plūsmas daudzumu, tā izdalīšanos vidē, kā arī elektromagnētisko efektu blaknes pie plašiem pieslēgumiem. Lai aizsargātu sevi no tādām problēmām, vēlams sadarboties ar pieredzējušiem speciālistiem – cilvēkiem, kas jau realizējuši projektus ar līdzīgiem uzdevumiem un mērogiem. Ideālā gadījumā jābūt rakstiskām atsaucēm par to vai citu ražotāju, izplatītāju vai konkrēto projektu.

Print